Vitajte na mojom blogu Travelfansk. Volám sa Mia a som celkom obyčajná baba žijúca v malom oravskom mestečku. Už od malička som so zatajeným dychom sledovala dokumentárne cestopisy, či trávila dlhé hodiny za mapami, snívajúc, že aj ja sa raz dostanem TAM a TAM.

ja Travelfansk

Môj prvý výlet snov

Vysnívala som si mnoho vecí a hneď ako som mala príležitosť, nabrala som odvahu a kúpila si lístok na koncert mojej obľúbenej speváčky v ďalekej Amerike. Spomínam si, ako mi to spočiatku nikto neveril. Pochádzala som totiž zo skromných pomerov. No našťastie vďaka práci sa mi podarilo zarobiť dostatok peňazí. A tak som mohla po prvýkrát letieť. A to rovno do Los Angeles a Las Vegas.

Naplnila som si tak svoj veľký detský sen!

A tým sa to začalo! Výlet dopadol oveľa lepšie ako som dúfala a ja som tak definitívne podľahla droge menom CESTOVANIE. Stala som sa závislou od hľadania výhodných leteniek, ubytovania a plánovania ciest. A len čo som sa odniekiaľ vrátila, cítila som ( a ešte stále cítim ) nutkanie plánovať niečo ďalšie a ďalšie. Veď svet je taký veľký a stále je čo objavovať!

ja v hollywoode

Aj naše Slovensko je prekrásne

Na druhej strane, sa mi zas aj kvôli mojej práci, rodine a často i nedostatku financií nedarilo cestovať do takej miery ako by som osobne potrebovala a chcela. A to ma často frustrovalo…

Časom som však zistila, že skutočné skvosty, o ktorých som často vôbec netušila, sa nachádzajú iba pár kilometrov od môjho domova. Sú nádherné, turisticky takmer nedotknuté a pritom mnohé miesta môžu pokojne konkurovať hoci i celému svetu!

Pretože Slovensko je prekrásne a ponúka plno prekvapení!

Slovensko je prekrásne travelfansk vyhlad z Choča o mne
Slovensko je prekrásne travelfansk vyhlad z Choča

Slow Travel – Moje pomalé cestovanie

Rovnako svoje cesty neabsolvujem v rýchlo-štýle ,, fotka, selfie, fotka” ale každú svoju ,,dovolenku” sa snažím maximálne užiť a vychutnať si ju, pretože tie najkrajšie okamihy si aj tak nezanecháme na snímkach, ale odnesieme si ich v srdci.

Niečo málo o mojom blogu

Blog Travelfan.sk som založila na sklonku roku 2018. Mojou hlavnou myšlienkou bolo presvedčiť ľudí, že cestovať sa dá aj bez miliónov na účte. Občas totiž stačí iba šikovne pogoogliť a vaše nové dobrodružstvo môže začať.

Na tomto blogu vám poradím ako sa dá ušetriť na cestovaní, či ako si nájsť kvalitné a pritom lacné ubytovanie, a prinesiem vám mnohé rady a inšpirácie, ale i nejakú tú travel zábavu v podobe kvízov a pexesa.

A sem tam Vám dovolím nahliadnuť i do môjho súkromia 🙂

flatlay travel travelfansk dievča s mapou a notebookom

Moje záľuby a presvedčenia

Okrem cestovania milujem svoju rodinu, mačky, zápisníky, kolotoče a dobrú kávičku.

Nie je mi ľahostajná otázka ekológie ani život ľudí a zvierat okolo mňa. Po malých krôčikoch sa snažím žit o niečo šetrnejšie voči našej krásnej planéte, nepodliehať masívnym reklamám a výpredajom fast fashion reťazcov. Pokúšam sa uprednostňovať kozmetiku, ktorá nie je testovaná na zvieratách. A v poslednom čase ma celkom zaujíma i téma sebarozvoja.

Verím tomu, že i tie najväčšie a najodvážnejšie sny sa dajú splniť. Chce to len obrovskú vieru, odvahu, vytrvalosť a pozitívny prístup. Nikdy sa od ich uskutočnenia nenechajte odradiť.

                                                                  Mia