Kráľovstvo Hrabovo - rozprávkové sochy z piesku
Dnes cestujem Liptov recenzie Slovensko

Kráľovstvo Hrabovo: Výstava pieskových sôch

Kráľovstvo Hrabovo je nová atrakcia, ktorá pribudla na Liptove. Ukrýva v sebe nádherné rozprávkové postavy vytesané z piesku. Ide o najväčšiu výstavu pieskových sôch svojho druhu a ja som si nemohla nechaj ujsť jej otvorenie. Ako to tam vyzerá, koľko je vstupné a načo sa môžete tešiť vám prezradím v nasledujúcich riadkoch.
 

Keď som počula, že môj obľúbený región Liptov chystá otvorenie novej atrakcie, ihneď som zbystrila. Už v zime som so smútkom čítala o smelom a veľkolepom projekte v srdci Hrabovskej doliny. Bolo ním ľadové kráľovstvo, ktoré sa pripravovalo viac ako 3 mesiace.  No v dôsledku pandémie, striktných opatrení a osudnej technickej chyby nikdy svoje brány neotvorilo. Nádherné diela z ľadu sa roztopili, rovnako ako i sny a vízie jeho stvoriteľov.

 Kráľovstvo Hrabovo

Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku
Aj Rozprávka Frozen má tu svoje zastúpenie.

No tí sa nevzdali a na letnú sezónu si pripravili nový koncept v podobe pieskového kráľovstva. Z Maďarska doviezli 400 ton špeciálneho piesku a vďaka šikovným majstrom zo Slovenska a Česka sa premenil na úchvatné rozprávkové bytosti. V Kráľovstve Hrabovo môžete vidieť pieskového Harryho Pottera, Annu a Elzu z ľadového kráľovstvá, Labkovú patrolu, Autá s McQueenom, Pirátov z Karibiku, Simsonovcov, či dinosaurov. Všetky tieto diela sú umiestnené pod špeciálnym stanom na ploche 600 m2.

Táto pôsobivá výstava vznikla za 21 dní a nadrelo sa na nej 12 rezbárov, ktorí tu poctivo dreli až 2100 hodín. Areál dopĺňa aj piesková pláž s barom, lehátkami a palmami, takže si budete môcť užiť i prímorskú dovolenkovú atmosféru.

Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku
Stvárnenie Rokfortu bolo úplne nádherné.

Predpremiérové otvorenie

My sme prišli v deň predpremiérového otvorenia a na naše veľké prekvapenie sme si mohli túto výstavu úplne vychutnať, keďže počas našej návštevy bolo v objekte iba pár ľudí. Okrem špeciálneho zvýhodneného vstupného sme dostali  i poukaz na welcome drink. Na tom sme si pochutnali v plážovom bare. Na výber bola alko i nealko verzia. Deti sa za poplatok môžu povoziť na autíčkach.

Oficiálne otvorenie Kráľovstva Hrabovo

No už budúci víkend ( 5.6.2021 ) tento projekt zažije oficiálne otvorenie s bohatým sprievodným programom. Bude program na ,,stejdži” , aminácie pre deti a ruské koleso, ktoré poskytne nádherné výhľady na okolitú panorámu.

Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku
Piráti z Karibiku.

Čo robiť v Hrabovskej doline?

My sme sa po výstave rozhodli pre turistiku a vybrali sme sa po Medvedej ceste na Malinô Brdo. Bola to veľmi príjemná a v podstate nenáročná prechádzka náučným chodníkom. ( 3,5 km jedným smerom)  Cestou sme sa ešte zastavili pri Hrabovskej  priehrade a pokochali sa peknými výhľadmi. V lete sa tu dá kúpať, člnkovať, či chytať ryby… Po okolí sú roztrúsené worko utové náčinia, takže si môžete i zacvičiť na čerstvom vzduchu… V blízkosti je okrem známeho lyžiarskeho strediska i špičkové dráhy. Tiež tu je i lanový park a zipline.

Hrabocská dolina s priehradou Hrabovo
V tete sa tu môžete okúpať, či člnkovať sa. No njdete i mnoho iných atrakcií.

Ako sa dostaneme do Kráľovstva Hrabovo?

Hrabovo je prímestká časť Ružomberka. Dostanete sa k nej pešo, MDH, či autom.

Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku
Touto bránou sa dostanete do Kráľovstva Hrabovo.

Adresa

Kráľovstvo Hrabovo
Hrabovská cesta, 034 01 Ružomberok

GPS súradnice

49.072881
19.2745407

 

Parkovanie

Hneď blízko areálu je veľké parkovisko a počas našej návštevy nebolo ani spoplatnené.

Vstupné:

Kráľovstvo Hrabovo                                                   7,90 €

V cene je piesková výstava, uvítací drink v Hawai bare, animačný program, maľovanie na tvár, nafukovacie atrakcie pre deti.

Ruské koleso                                                                 8,90 €

V cene je animačný program, maľovanie na tvár, nafukovacie atrakcie pre deti.

Kráľovstvo Hrabovo + Ruské koleso                 12,90 €

V cene je piesková výstava,1 jazda na ruskom kolese, uvítací drink v Hawai bare, animačný program, maľovanie na tvár, nafukovacie atrakcie pre deti.

Večerný vstup od 19:30

Zábavná zóna ( letné kino, koncerty)                           3 €

Zábavná zóna + ruské kolo                                       9 €

Bližšie info nájdete tu.

* Ceny platia preosoby nad 100 cm.

Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku , drink v bare hawai
V bare Hawai si môžete dať drink.

Otváracie hodiny:

09:00- 18:00 Sobota- Nedeľa-Sviatky ( september 2021)

Bližšie info tu.

Zhodnotenie

Výstava sa nám veľmi páčila. Sochy sú naozaj veľmi krásne a do detailov opracované a vyzerajú až realistický. Pre deti to musí byť nezabudnuteľný zážitok. Mne najviac očaroval Harry Potter a úžasný Rokfort, ale i celá scenéria Ľadového kráľovstva ( Frozen). Myslím ,že každý milovník rozprávkového sveta si nájde niečo.

Mínusom je určite vyššia cena vstupného, keďže táto návšteva pre viacčlennú rodinu môže byť dosť vysoká. No na druhej strane treba brať do úvahy ich stratu, ktorú utrpeli v zimnej sezóne a podľa možnosti prispieť na rozvoj gastra, turizmu a hotelierstva. Tí počas pandémie utrpeli vážne straty a mnohí bojujú o prežitie. Odmenou vám bude dobrý pocit a nezabudnuteľný zážitok.

Fotogaléria

Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku
Môžete sa tešiť aj na Elzu a Annu.
Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku Labková patrola
Najmenších potešia postavičky z Labkovej patroly.
Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku Piráti z Karibiku
Piráti z Karibiku.
Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku Simsonovci
Simsonovci na ich legendárnom kresle.
Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku Hľadá sa Nemo a Dory
Hľadá sa Nemo a Dory
Kráľovstvo Hrabovo - sochy z piesku Frozen Olaf
Privíta vás aj Olaf.
 Hrabovo - sochy z piesku Harry Potter
 Harry Potter

Viac fotografií si môžete pozrieť na mojej facebookovej stránke.

Zdroj: Kraľovstvo Hrabovo

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *