Komjatská hojdačka lásky vám naservíruje očarujúci výhľad i adrenalínový zážitok. Dievča na hojdačke s výhľadom na Choč
Dnes cestujem Európa Liptov Slovensko

Komjatná: Hojdačka lásky vás očarí

Komjatská hojdačka lásky ma osobne úplne dostala. No pravdou je, že celá táto obec i jej prírodné krásy sú mojím veľkým objavom. V čase kovidových opatrení, keď sme veľmi nemohli cestovať, som vo svojom blízkom okolí navštívila magickú skalu nad Komjatnou, absolvovala túru na Hrdošnú skalu i Ostré. A do tejto čarovnej obce som sa úplne zamilovala. O to väčšia bola moja radosť, keď ma kontaktoval miestny mladík s tým, že mi ukáže hojdačku, ktorú so svojou partiou vytvoril. 

Obec Komjatná je schovaná medzi vrchmi a zo všetkých strán je obklopená nádhernou prírodnou scenériou. Je skvelou lokalitou pre lezenie i turistiku a naozaj má čo ponúknuť. A nejakú dobu tu už majú i nádhernú hojdačku v prírode. Táto Komjatská hojdačka lásky vám naservíruje očarujúci výhľad i adrenalínový zážitok.

Komjatská hojdačka lásky v celej svojej kráse a úchvatným výhľadom.
Komjatská hojdačka lásky v celej svojej kráse. A všimnite si i ten nápis.

Stojí za ňou šestica mladých ľudí ( Mário, Benjamin, Martinka, Jesika, Diana a Simonka), ktorí svoj čas využili naozaj zmysluplne a vytvorili niečo pamätné pre seba, svojich spoluobčanov i nadšencov prírodných hojdačiek.

Možno sa pýtate, prečo ju nazývajú hojdačkou lásky? Pravdou je že chlapci ju pôvodne vymysleli ako darček pre svoje drahé polovičky. No nakoniec sa na jej realizácií podieľali aj ony a tak spoločnými silami deklarovali svoju vzájomnú lásku. A vytvorili priam umelecké dielo zasadené do lona tamojšej prírody.

mladí ľudia, čo vymysleli hojdačku v Komjatnej s výhľadom na hory
Nápad na vytvorenie hojdačky v Komjatnej sa zrodil v tejto skupinke.
Autori hojdačky lásky v Komjatnej , zamilované mladé páry s výhľadom na hory páry
Toto sú mladí ľudia, ktorí vytvorili hojdačku lásky v Komjatnej.

Jedinečný zážitok

Komjatská hojdačka stojí v briežku a len, čo si na ňu sadnete, zaplaví vás pocit šťastia i adrenalín. Okamžite sa môžete kochať čarokrásnou krajinou navôkol a z diaľky obdivovať Komjatnú, Studničnú, Veľkú Fatru i Chočšké vrchy. No jej najväčšie čaro dosiahnete, až keď sa necháte na hojdačke poriadne rozhojdať.

Vietor vám bude viať vo vlasoch, nohami sa budete dotýkať majestátneho vrcholu Choča a vaše telo zaplaví adrenalín i endorfíny. Pocítite ten neskutočný pocit slobody i šťastia.

Pre mňa to bol dokonalý zážitok!

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by travelfansk (@travelfansk)

Komjatská hojdačka lásky : Ako sa k nej dostanete a kde môžete zaparkovať?

Cestou k hojdačke sa síce trošku zapotíte, no o to viac si potom vychutnáte ten dychberúci výhľad na Chočské vrchy i okolitú prírodnú scenériu.

Zaparkovať môžete na dolnom konci dediny, pri poslednom dome a následne sa vydáte po zelenej turistickej značke. Prejdete na hrebienok oddeľujúci Komjatnú od Žaškova a budete pokračovať smerom ku vysielaču. Teoreticky môžete odparkovať i tu ( ak máte auto s vyšším podvozkom a motor 4 x 4). Potom budete pokračovať cestou popri stožiaru, ktorá vedie do lesa.

Stožiar pri ceste na Komjatskú hojdačku
Pri vstupe do lesa sa nachádza tento stožiar.
vstup do lesa pri vysielači v Komjatnej
Vstup do lesa pri vysielači v Komjatnej.

Cestou lesom prekonáte niekoľko výškových metrov až sa po nejakých 30- 40 minútach sa dostanete na lesnú čistinku pod Hrdošom, kde nájdete i poľovnícke rozhľadne. Práve tu sa odkloníte od zelenej turistickej cesty a pôjdete lesnou cestou, ktorá sa nachádza na opačnej strane ako sú rozhľadne. Bude vás čakať asi ďalších 30 minút stúpania, no potom už uzriete cieľ vašej cesty. Komjatská hojdačka lásky i očarujúce výhľady na okolitú krajinu budú pre vás skvelou odmenou.

Čistinka pod Hrdošom a poľovnícke výhliadky
Na tejto čistinke zmeníte smer. Pôjdete lesnou cestou, ktorá začína oproti poľovníckym výhliadkám.( Budete ich mať za chrbtom). Toto je fotka z cesty naspäť.
cesta lesom ku Komjatskej hojdačke lásky
Cesta lesom ku Komjatskej hojdačke lásky.
Cestou ku komjatskej hojdačke budete stále mierne stúpať
Cestou ku Komjatskej hojdačke budete stále mierne stúpať.
Posledný úsek lesnej cesty pred Komjatskou hojdačkou Lásky
Posledný úsek lesnej cesty pred Komjatskou hojdačkou si budete musieť dávať trošku pozor.

Konečne pri hojdačke

Okrem nezabudnuteľného adrenalínového zážitku a krásnemu výhľadu si môžete do batôžkov pribaliť i špekačku, či slaninu. Nachádza sa tu totiž aj ohnisko s posedením. A na blízkom strome nájdete i skrinku s knihou návštev, do ktorej môžete zaznamenať váš odkaz, dojmy, či pár milých slov. Určite sa autori hojdačky potešia!

Komjatská hojdačka lásky, dievča na hojdačke v prirode s výhladom na hory
Hojdačka lásky v Komjatnej s výhľadom na majestátny Choč.
Komjatská hojdačka lásky v celej svojej kráse a úchvatným výhľadom.
A toto je Komjatská hojdačka lásky v celej svojej kráse.
Hojdačka v Komjatnej v výhľadom na hory
Hojdačka v Komjatnej ponúka prekrásny výhľad na hory.
Komjatská hojdačka lásky je zo svojho spodku inšpirovaná Čičmanským vzorom
Komjatská hojdačka je zo svojho spodku inšpirovaná čičmanským vzorom.
Ohnisko pri komjatskej hojdačke
Pri hojdačke sa nachádza i takéto posedenie s ohniskom.
Uchytenie lán na Komjatskej hojdačke
Všimnite si i to uchytenie lán na Komjatskej hojdačke.
skrinka pri hojdačke v Komjatnej
Na strome pri hojdačke sa nachádza aj takáto skrinka s knihou návštev. Tak pokojne v nej zanechajte odkaz.

Hojdačka Komjatná skrinka s návštevnou knihou

Verím, že vás táto hojdačka inšpirovala k návšteve.  A ak budete na instagrame zdieľať fotky z tohto miesta použite hashtag #komjatskahojdačka.

Čo vidieť v okolí?

Pokiaľ by ste chceli v okolí navštíviť nejaké zaujímavé miesto, odporúčam ísť pozrieť magickú skalu nad Komjatnou, výstup na Ostré, Hrdošnú skalu, Choč, Šíp, prípadne Čutkovskú dolinu a pieskové sochy v Hrabove. Za zmienku stojí i Likavský a Oravský hrad, vodopád v Lúčkach, či bezplatný termálny prameň v Kalamenoch.

Pre viac tipov na výlety nezabudnite sledovať aj môj blog travelfan.skinstagram a facebook.

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

3 komentáre

 1. Božena hovorí:

  Dnes 6.11.2021 som sa vybrala na túru kde cieľom mal byť vrch Hrdoš.Po jeho zdolaní z následným výstupom k vyhliadke som bola unesená prekrásnou prírodou.Spiatočnu cestu som zvolila menej náročným terénom až som sa dostala k hojdačke.Teraz keď mám 60 za sebou,verte neverte tá hojdačka mi tak učarila že som si sadla a rozhojdala sa čo to šlo.Zrazu som pocítila že všetky starosti sú mimo mňa.Musim pochváliť skupinku mladých ľudí,ktorý sa podieľali na zrealizovanie hojdačky,že nie len sebe ale aj množstvu ľudí spravili veľkú radosť.Dakujem a určite sa tu vrátim ale aj z deťmi a vnučatkami.

  1. miamasnicakova hovorí:

   Veľmi ma teší, že sa vám páčilo a zažili ste tu krásne chvíle. Určite to odkážem aj skupinke, čo ju vytvorili. Verím, že sa vaším slovám veľmi potešia. Prajem krásny deň a ešte veľa nádherných túr a prechádzok v prírode! ?

 2. Andrzej hovorí:

  Cześć!?
  Ostre i Hrdos było mi dane odwiedzić już kilka lat temu z przyjaciółmi ale jak w zeszłym tygodniu dowiedziałem się o tej huśtawce to mnie to bardzo zainteresowało i postanowiłem jak najszybciej odnaleźć to miejsce z czym nie było najmniejszego problemu ??. Wraz z koleżanką miejsce nas oczarowało i długo nie chciało się stamtąd iść, cisza, spokój i piękny widok i ta swoboda przy kołysaniu na huśtawce – wspaniały relaks ???. Oczywiście wpisaliśmy się do książki i mam nadzieję, że jak nie zamkną granic to nie jeden raz jeszcze tam będziemy. Potem podeszliśmy na Ostre, gdzie zrobiliśmy kawę w kawiarcę na turystycznym palniku?☕. Potem przeszliśmy na punkt widokowy na Švosov i następnie przez Hrdosną skałę z pięknymi wyhliadkami do Zaskovskiej jaskini a na koniec jeszcze na skałkę w Studnicnej i chwilę modlitwy do nowego kosciółka, wszystko w przepięknej scenerii się znajduje , jak w bajce. Na koniec chyba nie musze pisać, że trudno było opuszczać te piękne miejsca ???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *