ako ušetriť na ubytovaní cez booking , travelfan.sk
Dnes cestujem Európa Praktické tipy a triky Ubytovanie Zľavy

Ako ušetriť na ubytovaní cez Booking?

Miluješ cestovanie a spoznávanie nových krajín a miest? Teraz, keď dokážeš poľahky nájsť letenky za pár drobných, ti v tom takmer nič nebráni…  Narobiť ti vrásky na čele môžu akurát tak ceny ubytovania. A tie sa veru niekedy vedia vyšplhať do závratných výšok… No žiaden strach! S týmito super trikmi sa dokážeš ubytovať na ubytovacom portáli ,,booking” oveľa lacnejšie! Takto ušetríš najmenej 10- 50 %, alebo sa ti môže podariť  ubytovať  aj úplne zadarmo! Ako na to ti prezradím v nasledujúcich riadkoch! 

Čo je to Booking?

Booking je rezervačný portál, ktorý združuje ubytovacie zariadenia po celom svete, predovšetkým však hotely a hostely, ale nájdeš tam aj súkromné apartmány.  Na Slovensku je značne rozšírený a obľúbený. Výhodou bookingu je často aj možnosť bezplatného storna a aj neskoršej platby na mieste. Ak sa ešte nevieš rozhodnúť, vždy je lepšie rezervovať ubytko s bezplatným stornom, ktoré sa dá po pár klikoch jednoducho zrušiť.

ako ušetriť na ubytovaní cez booking , travelfan.sk

Výhody Bookingu: Rozšírené po celom svete, väčšinou recepcia, možnosť bezplatného storna… Okrem toho si môžete rezervovať letiskový transport, či prenajať auto.

Ako sa dá ušetriť, či zarobiť na bookingu? 

1. Zaregistruj sa na Bookingu a získaj dodatočnú zľavu 10 %

Nemáš ešte svoje konto? Tak smelo do toho! Po kliknutí na odporúčací link  a tvojej následnej rezervácií pobytu ( v minimálnej hodnote 30 USD ) a jeho absolvovaní,  získavaš dodatočne zľavu 10 % . Tá ti príde do dvoch mesiacov na na tvoju platobnú kartu. Preto si  ju nezabudni v systéme uložiť!

10 = zlava z ubytovania na bookinguNárok na odmenu :

 • iba nový používateľ ( prípadne si sprav nové konto… )
 • po použití odporúčovacieho linku ( napr. odporúčací link )
 • po absolvovaní pobytu, ktorý mal hodnotu nad 30USD
 • po uložení  údajou o platobnej karte v systéme

 2Pozvi svojich priateľov na booking a zarob si až 150 USD

Máš už svoje konto a za sebou aj nejaký ten pobyt? Zarobiť si môžeš, ak prostredníctvom svojho unikátneho linku pozveš na tento ubytovací portál nového používateľa. A ten si na základe tvojho odporúčania bookne a absolvuje pobyt. On po absolvovaní pobytu dostane dodatočnú zľavu 10 % a tebe pribudne na účet 15 USD. Týmto spôsobom môžeš získať odmenu za desiatich nových používateľov a to v konečnej sume až 150 USD.

pozvi priateľov na booking a zarob si až 150 USD
Pozvi svojich priateľov na booking a zarob si až 150 USD

10 x 15 USD  = max 150 USD .

Čiže, vďaka tejto odmene môžeš počas svojho budúceho tripu bývať oveľa lacnejšie, či dokonca úplne zadarmo.

* Bohužiaľ, už nejakú dobu Booking neponúka novým používateľom možnosť, zarobiť si týmto spôsobom. Nový používatelia už nemajú priradení odporúčací link a tým pádom, nemôžu využiť túto skvelú vychytávku.*

Nárok na odmenu :

 • už existujúci používateľ, ktorý ma pridelený odporúčací link
 • minimálna hodnota pobytu, na ktorý nový používateľ použil tvoj link je 30 USD
 • maximálna odmena je 150 USD za 10 nových užívateľov
 • je potrebné uložiť si vašu platobnú kartu v systéme.

Ak máš vo svojom účte pridelený odporúčací link, môžeš si uplatniť  zľavu 1-krát ako odporúčaný ( zľava 10 % ) a 10- krát ako odporučiteľ !( 10 x 15 USD ).

3. ,,Kupóny” na bookingu

Ďalšou skvelou vychytávkou sú pozývacie kupóny. Bohužiaľ aj táto skvelá možnosť ako si znížiť náklady na ubytovanie sa už tiež pomaly konči. Napriek tomu neváhajte vyskúšať šťastie a pogooglite, či vo vodách internetu neulovíte nejakú aktuálnu zľavu.

Napríklad jedna z mojich obľúbených travel-blogeriek má na svojom konte ešte zľavu 25 €, ak použiješ jej zľavový prelink, pri pobyte nad 50 USD. V ,,pohybe” boli aj iné kupóny s vyššími zľavami. Tieto zľavové kupóny sa dajú využiť len raz na jedno konto a peniažky ti po splnení podmienok prídu na účet do dvoch mesiacov po absolvovaní pobytu.

4. Vernostný program Genius

Ubytuj sa 5 – krát prostredníctvom tohto portálu a staň sa členom vernostného programu Genius . Jeho výhodou je 10 % zľava na vybrané ubytovania ( označené žltým logom ) a množstvo darčekov v podobe neskoršieho check- out či skorého check in i bezplatný letiskový transfer.

 

ako ušetriť na ubytovaní cez booking , travelfan.sk

 

5. Zarob si ubytovací kredit priamo na portály  booking 

Booking ponúka po novom aj úplne jednoduchú a časovo nenáročnú možnosť, ako si prilepšiť o finančný kredit. V sekcií moja peňaženka sa nachádza kolonka Výzvy.  Stačí na ňu kliknúť a každých 6-7 dní sa tam objaví kratučký dotazník, či foto-kvíz. Zaberie ti tak minútku, či dve a na tvoje konto sa pripíše minimálne 0,25€.  Tento kredit, potom môžeš využiť na svoje ďalšie rezervácie, ktoré ponúkajú možnosť zaplatiť prostredníctvom ,,Peňaženky“ alebo použiť filter „Kredit v Peňaženke“.Kredit má väčšinou platnosť jedného roka od dátumu jeho nadobudnutia.

my wallet booking ako usetrit na ubytovaní zľava

* Zdá sa, že táto možnosť je dočasne pozastavená, alebo mne osobne to umožnilo dosiahnuť kredit 1,5 € a viac mi už neponúklo možnosť získať kredit cez VÝZVY. 

6. Použi CashBack aplikáciu

Cashback Plná Peňaženka ti vráti naspäť až 4% z ceny rezervácie na Bookingu. Všetko, čo potrebuješ, je spraviť si svoje konto a následne sa cez neho preklikneš na ubytovací portál. Spravíš rezerváciu, zaplatíš a neskôr ti do tvojej Plnej Peňaženky, pribudnú získané peniažky. Tie si môžeš po prekročení hranice 4 € nechať vyplatiť na svoj bankový účet.

plná peňazenka 4 % zľava na booking

Bohužiaľ, prechádzajúce zľavy sa s cashbackovu aplikáciou nedajú kombinovať.

Zľavy a kupóny na UBYTOVANIE

Pozor! Najnovšie funguje iba vernostný systém genius, cash back aplikácia Plná peňaženka a niektoré kupóny na Bookingu 🙁

TRAVALA

Preto, ak chcete podobnú akciu ako mal predtým Booking odporúčam kúpiť si ubytko cez TRAVALA.Po kliknutý na tento link a následnej rezervácií ubytovania v hodnote aspoň 200 € dostanete naspäť 50 € vo forme AVA, ktoré môžete použiť pri budúcej rezervácií.Rovnaku sumu dostane i odporúčajúci.

unsplash.com, booking.com, plnapenazenka.sk

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

4 komentáre

 1. Denisa hovorí:

  https://booking.com/s/67_6/482429a0
  Aj tu mate zlavu par eur

 2. Ivona hovorí:

  Dobrý deň, sú ešte výzvy na bookingu aktuálne? Ak áno ako sa k nim dostanem, lebo to neviem nájsť. Ďakujem.

  1. miamasnicakova hovorí:

   Ahoj Ivonka,
   mám pocit, že táto možnosť je dočasne pozastavená alebo maximálne obmedzená na získanie 1,5 € . Aspoň mne to pri tejto čiastke zrazu zastavilo. Predtým mi to išlo každý týždeň. Ale ak si ešte nedosiahla túto čiastku, tak sa skús prihlásiť do kolónky moja peňaženka ( my wallet) a hore v prehľade by si mala mať kolónku Misie ( Missions ) a tam by to malo byť. Daj mi potom vedieť, či ti to išlo a prípadne do akej sumy ťa to pustilo. Ďakujem a prajem pekný deň!

 3. Anna hovorí:

  ahojte, aj ja mám kupón na 10% zľavu, nech sa páči ak má niekto záujem :
  https://www.booking.com/s/57_6/2b0ca379

  šťastnú cestu 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *