Zľavy a kupóny na ubytovanie
Dnes cestujem Praktické tipy a triky Ubytovanie Zľavy

Zľavy a kupóny na UBYTOVANIE

Chcete ušetriť na ubytovaní a bývať o niečo lacnejšie? V nasledujúcich riadkoch  vám prezradím ako a kde nájsť zľavy a kupóny na ubytovanie.

Keď už mám vyhliadnutú destináciu a kúpenú letenku, nasleduje hľadanie vhodného ubytovania. Výber si prispôsobujem mojim potrebám. Rada bývam v centre a v blízkosti metra. Keď sa v danej destinácií plánujem zdržať dlhšie, tak si poväčšine využívam služby Airbnb. Pri kratších pobytoch zas hotely, penzióny a hostely prostredníctvom bookingu a iných ubytovacích portálov. Ak zas plánujem pobyt na Slovensku, Česku, prípadne Poľsku, dosť sa mi osvedčili i ponuky na zľavových portáloch.

ryšavka stoji s kufrom na ulici a hľadá zľavu na ubytovanie
Foto: pexels

1. Booking

Booking som zatiaľ využívala asi najčastejšie. Je rozšírený na Slovensku i po celom svete, má bohatú ponuku a stále sa teší veľkej obľube. No v súčastnosti už neposkytuje nejaké extra výhody a častokrát na iných portáloch nájdete i lacnejšie ceny za to isté ubytovanie. Cenu si však stále môžete znížiť vďaka vernostnému programu Genius, či cashbackovým portálom.

  • vernostný program Genius
  • cashbakové aplikácie ( Plná peňaženka, Tipli )

A. Cashback aplikácie

[wpfmb]Cashback aplikácia Plná Peňaženka  naspäť 4%   Plná peňaženka Link

Cashback aplikácia Tipli naspäť 4%Tipli Link[/wpfmb]

Cashback Plná Peňaženka ti vráti naspäť až 4% z ceny rezervácie na Bookingu. Všetko, čo potrebuješ, je spraviť si svoje konto a následne sa cez neho preklikneš na ubytovací portál. Spravíš rezerváciu, zaplatíš a neskôr ti do tvojej Plnej Peňaženky, pribudnú získané peniažky. Tie si môžeš po prekročení hranice 4 € nechať vyplatiť na svoj bankový účet.

Rovnako vieš prostredníctvom Plnej peňaženky získať až 200 € ( 20 x 10 €)  za odporučenie na túto službu. Nový používateľ sa musí registrovať cez tvoj link a následne spraviť nákup pričom na odmenách musí získať minimálne 2 €. Ty za neho zinkasuješ 10 € a on dostane 3 € na prvé 3 nákupy.

Pri Tipli získavaš za nového používateľa 5 €.

B, Vernostný program Genius

Ubytuj sa 5 – krát prostredníctvom tohto portálu a staň sa členom vernostného programu Genius . Jeho výhodou je 10 -15 % zľava na vybrané ubytovania ( označené žltým logom ) a množstvo darčekov v podobe neskoršieho check- out či skorého check in i bezplatný letiskový transfer. Momentálne má 2 úrovne. Čím častejšie využívaš Booking, tým máš potom aj nižšie ceny a iné výhody.

2. AIRBNB

[wpfmb] Cestovný kredit 50 € ( 40 € na ubytovanie a 10 € na rezerváciu zážitku ) získaš registráciou cez  pozývací airbnb link. [/wpfmb]

Ak ešte nie si registrovaný , cestovný kredit až do 50 € získaš hneď kliknutím na ,,pozývací link” a vytvorením svojho užívateľského konta. Následne ho môžeš využiť už pri prvej rezervácií  a 10 €- kredit na rezerváciu zážitku nad 40€. Oba kredity platia jeden rok od registrácie. Zaregistrujte sa a získajte až do 50€ na svoj prvý výlet.

zľava na airbnb
V Bratislave si vieš prenajať aj apartmán s takouto útulnou kuchyňou.
 

Najnovšie viete získať na svoj prvý pobyt zľavu až do €40, pričom suma zľavového kupónu závisí od ceny pobytu bez daní a poplatkov hostí.

Ak miniete 200 €, získate 10 €.
Ak miniete 400 €, získate 20€.
Ak miniete 600 €, získate 30 €.
Ak miniete 800 alebo viac, získate 40 €.

 
A keď si rezervujete svoj prvý zážitok v minimálnej výške 40€, získate zľavu 10 €.
 
Touto podmienkou už aj Airbnb stratila na svojej výhodnosti. No buďme trpezliví a snáď sa to opäť čoskoro zlepší k lepšiemu.
( aktualizácia 24.8.2020)

3. Travala

[25 € naspäť vo forme ava kreditov pri rezervácií ubytka nad 200 €Travala link

Ak chcete využiť podobnú akciu ako mal svojho času Booking odporúčam kúpiť si ubytovanie cez TRAVALA. Po kliknutý na tento link a následnej rezervácií ubytovania v hodnote aspoň 200 € dostanete naspäť 25 € vo forme AVA kreditov, ktoré môžete použiť pri budúcej rezervácií. Rovnakú sumu dostane i odporúčajúci.

Travala má pre svojich užívateľov aj prepracovaní bonusový systém s názvom SMART program, vďaka ktorému získaš ďalšie cenové úľavy.

4. Porovnanie cien s inými ubytovacími portálmi

Keď už máte vybraté ubytko, odporúčam ho porovnať aj na iných ubytovacích portáloch. Častokrát totiž môžete naraziť i na rozličné cenové relácie a následne tak ušetríte pár desiatok eur. Napríklad tá istá izba stojí na Bookingu 90 € a na Travala alebo Agode ju môžete mať už za 75 €.

Iné ubytovacie portály, ktoré stoja za pozretie:

Expedia, Hotels Combined, Trivago, Tripadvisor, Skyskynner, Kayak, Kiwi …

Agoda: 5 % zľava s kódom SPECIAL5

              4 % zľava s kódom RELAX

              8 € zľava s kódom BONVOYAGE pri ubytku nad 130 €

5. Zľavové portály

Ako som už písala vyššie, často sa oplatí kuknúť i ponuku zľavových portáloch. Môžete tam nájsť skvelé ponuky nielen na ubytovanie, zájazdy, ale i zážitky, wellness,či reštaurácie. A niektoré môžete dokonca kombinovať aj s cashbackovými aplikáciami. Čím ušetríte ešte viac!

Plná peňaženka

More zliav2,06 % naspäť

Zľava dňa 2,58 % naspäť

Ceny na dne2,58 % naspäť

Zamenej1,03 % naspäť

Boomer–  2,58 % naspäť 

ActionZážitky3,09 % naspäť

Tipli

Zľava dňa2,50 % naspäť

Sorger2,50 % naspäť

Ako si súčastne rezervovať pobyt cez cashbackový a zľavový portál ?

V prvom rade sa prihláste do svojho konta cashback aplikácie. Ak ešte svoj účet nemáte, môžete využiť môj pozývací link a zaregistrovať sa.

V cashback portáli si vyhľadajte daný zľavový portál. Následne kliknite na okienko s textom ,,Nakúpiť s cashbackom “ a vstúpte tak do obchodu.

vstup do obchodu nakup s cashbackom plna penaženka
vstup do obchodu v Plnej peňaženke

Prebehne presmerovanie a následne by vám mala vyskočiť táto tabuľka.

plná penazenka tabulka zaznamenania návštevy
Následne by vám mala vyskočiť táto tabuľka

Potom si už iba uskutočnite svoj nákup.

Odmena sa vám zaregistruje a schváli. O pár dní prípadne týždňov vám príde na konto vaša odmena. Tú si môžete nechať vyplatiť na váš účet keď ,, zarobíte”4 €.

***

Ak poznáte aj iné možnosti ako ušetriť na ubytovaní a bývať lacnejšie, tak sa o svoje skúsenosti neváhajte podeliť v komentári nižšie.

 

Všetky spomenuté akcie, podmienky a zľavy sa neustále menia. Preto si vždy skontrolujte aj ich aktuálnosť. Ja sa ich snažím priebežne kontrolovať a aktualizovať, no pokiaľ natrafíte na nejakú zmenu, môžete mi hodiť info do komentára. 

Zdroj: PlnáPeňaženka, Tipli.sk, Booking, Travala,  Airbnb Foto: Pexels

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *