takto vieš ušetriť na bývaní cez airbnb
Dnes cestujem Praktické tipy a triky Ubytovanie Zľavy

Bývanie cez Airbnb: Ako na to?

Keď som po prvýkrát počula o novodobom ubytovacom fenoméne Airbnb, mala som už za sebou nejaké tie pobyty na podobných ubytovacích portáloch ( holidayflat, housetrip ) a preto som pri svojej nadchádzajúcej ceste vôbec neváhala booknuť si ubytko práve cez túto ubytovaciu platformu. Hneď ako som si pokukala priemerné ceny v danej destinácií, zistila som, že sú až neporovnateľne lacnejšie oproti klasickým hotelom. Navyše, ak si spravíš prvú rezerváciu cez niekoho odporúčací link, automaticky dostaneš finančný budget vo výške 30-45 € ( záleží od momentálnej akcie) a môžeš ho ihneď použiť. Čiže okamžite môžeš mať nejakú tu noc úplne zadarmo! Paráda nie?

A to nie je všetko! Na svoje ďalšie ubytko si tiež vieš hneď zarobiť, ak tento expandujúci portál odporučíš kamošom a oni si cez teba spravia rezerváciu. Za každého dostaneš asi 15 € ( tiež sa výška odmeny obmieňa) vo forme kreditov. Tie sa ti automaticky odpočítajú pri tvojom ďalšom ubytku. Takto si vieš ,,zarobiť ” na bývanie až niečo vyše 300 €. Pecka!

airbnb zlava
Foto: Pexels

Čo je to ten Airbnb?

Airbnb je ubytovací portál. Prostredníctvom neho si vieš prenajať izbu, útulný bytík, chatu či dom s bazénom priamo od majiteľa. Paleta možností j naozaj pestrá a presvedčiť ťa o tom môžu i úžasné fotografie, či nespočetné hitparády top bývania v danom meste či lokalite. Samozrejme s pribúdajúcim luxusom rastie i cena.

Ubytovať sa môžeš v súkromí alebo si u niekoho len prenajmeš izbu. V druhom prípade máš tak možnosť získať autentickú skúsenosť priamo od domácich. Častokrát ti zadarmo pripravia raňajky, či chutnú večeru. A taktiež môžeš priamo nahliadnuť do vnútra ich kultúry, či si precvičiť danú reč. Čiže veľakrát máš ku bývaniu aj nejakú tú pridanú hodnotu.

Napríklad pri mojej návšteve Varšavy sme mali prenajatú izbu priamo v centre mesta, s raňajkami, wifi a dvoma úplne nádhernými mramorovými kúpeľňami. Bývali sme za 12 € za noc/osoba v obrovskom apartmánovom byte. V cene sme mali každé ráno raňajky a k tomu som prevetrala angličtinu, kedže sme bývali v Kórejskej domácnosti.

airbnb, promo cod airbnb zlava

Funguje Airbnb aj na Slovensku?

Áno. Ale jeho zastúpenie nie je zatiaľ až také pestré ako ponúka napr. Booking. Pokiaľ hľadáš ubytko v Bratislave, Košiciach, či inom väčšom meste nebudeš mať žiadny problém nájsť si to svoje miestečko na prespanie. Rovnako to platí aj v turisticky vyhľadávaných destináciách ako sú napr. Tatry. V menších mestečkách a dedinách to zatiaľ nie je až také ružové, ale predpokladám, že je to iba otázka času. Určite odporúčam pohľadať aj na tomto portály a prípadne porovnať s bookingom.

Ako si teda prenajmem svoje ubytko?

V prvom rade potrebuješ od niekoho pozývací link, ak nemáš môžeš použiť môj. Ďakujem! Klikni naň a prostredníctvom neho sa registruj. Paráda! Práve si získal svoj uvítací kredit ( 25-41 € ) a môžeš ho ihneď použiť na svoju rezerváciu. Do vyhľadávacieho políčka zadaj lokalitu, preferenciu nehnuteľnosti, dátum, počet osob a poobzeraj si svoju vyselektovanú ponuku. Vo vyhľadávači si tiež môžeš nastaviť aj cenové relácie i tvoje preferencie ( wifi, bazén, výrivka, fén, byt, izba, kúrenie…).

zľava na airbnb
FOTO: Airbnb                                                    V Bratislave si vieš prenajať aj apartmán s takouto útulnou kuchyňou.

Keď už nájdeš svoje ,, budúce hniezdečko” môžeš si ho hneď rezervovať alebo napísať majiteľovi. Ak sa na bývaní dohodnete prebehne platba. Niekedy ti môže byť hneď stiahnutá celá cena ubytovania a niekedy iba časť a druhú doplatíš tesne pred príchodom na dané miesto. Tesne pred tvojim pobytom ti príde aj adresa nehnuteľnosti a presné inštrukcie.

Po absolvovaní pobytu napíšeš recenziu, v ktorej sa zdôveríš so svojou skúsenosť.

Čo si všímať a na čo si dať pozor na Airbnb sa dozvieš TU.

Bezpečnosť

A neboj, ubytovanie je vcelku bezpečné ! Portál si totiž vyžaduje aj overenie identifikačného preukazu majiteľa a sem tam aj hosťa. Ak by si sa v tvojom dočasnom domove necítil bezpečne okamžite napíš na podporu.

Zážitky a reštaurácie na Airbnb

Už nejakú dobu funguje na Airbnb aj platforma zážitky ( Experiences) . Cez ňu si môžeš objednať zážitkový program priamo od domáceho. Môže ísť o spoznávanie daného mesta, či miesta očami ,,domorodcov”, ktorý ti ukážu tajné zákutia, prekrásne uličky. Vezmú ťa do svojich barov, či dobrých reštaurácii, ukážu pouličný street-art. Tiež sa vďaka tejto skúsenosti môžeš zapojiť do miestneho cvičenia, tvorivej dielne, či sa naučiť variť a piecť miestne špeciality, či si prenajať osobného fotografa. Možnosti je neúrekom a neustále pribúdajú.

Niečo z ponuky zážitkov v stovežatej Prahe

A cez najnovšiu možnosť, ktorú ponúkajú ,, Restaurants” si vieš boooknuť večeru vo vybranom podniku, či reštike.

Na Slovensku momentálne ešte zážitky ani reštaurácie nefungujú, no v okolitých metropolách je ich už celkom slušne množstvo.

Ako sa dá teda ušetriť na Airbnb ?

1. Úvodný 30 € ,,pozývací “ kredit na domov a 11 € budget na ,, kúpenie” si zážitku

Ak ešte nie si registrovaný , cestovný kredit 30 € získaš hneď kliknutím na ,,pozývací link” a vytvorením svojho užívateľského konta. Následne ho môžeš využiť už pri prvej rezervácií ( minimálne za 65€ )  a 11 €- kredit na rezerváciu zážitku nad 43€. Oba kredity platia jeden rok od registrácie.

( Ak aj máš konto a chceš využiť bonus, je potrebné zrušiť svoj pôvodný účet, počkať 24 hodín  a následne sa registrovať nanovo použitím pozývacieho bonusového linku).

2. Odmena 15  € za doporučenie nového užívateľa a 8 € za absolvovanie zážitku.

Pri vytvorení tvojho konta ti bude automaticky pridelený tvoj,, invite“  link, ktorý môžeš rozposlať priateľom a za každého nového užívateľa, ktorý si prostredníctvom tvojho ,,pozývacieho odkazu “  prvýkrát rezervuje ubytovanie za najmenej 65 €, dostaneš kredit 15 €. A ak ešte  absolvuje cez Airbnb zážitok pribudne ti na konte ďalších 8€. Oba cestovné kredity sú vo forme kupónov a uplatniť si ich môžeš pri ďalšej rezervácií. Ich platnosť  je jeden rok od dňa získania.

3. Odmena 13 € za doporučenie hostiteľa alebo sa ním staň TY

Ak sa nový užívateľ registruje prostredníctvom tvojho linku ako hostiteľ a vykoná svoju prvú hosťovačku, získaš odmenu vo forme 13 € cestovného kupónu.

Pekné peniažky môžeš získať aj tým ,že poskytneš priestory svojej nehnuteľnosti na prenájom alebo podnájom. A nielen to! Ak budú bývať priamo s tebou, môžeš spoznať skvelých ľudí, precvičiť si jazyk, či nahliadnuť troška do iných kultúr a mentalít a to priamo z pohodlia domova.

airbnb, promo cod airbnb zlava
Foto: Pexels

4. Extra TIP

Už čoskoro si môžeš zarobiť cestovný kredit aj za vytvorenie Zážitku a jeho prevádzkovanie. Obzvlášť ak bývaš v turisticky vychytenej lokalite mimo Slovenska a pripravíš si zaujímavý a jedinečný program.Verím, že túto platformu už čoskoro spustia aj pre Slovensko a tým sa mnohým otvoria ďalšie možnosti.

Zľavy a kupóny na UBYTOVANIE

Mia

Pokiaľ ťa napadne niečo, čo som nespomenula, pokojne napíš svoj dotaz do komentára nižšie.

*** Výška odmien a pozývacieho kreditu sa môže líšiť od vyššie spomenutých hodnôt, keďže airbnb ich často obmieňa. ***

  • Airbnb kupóny a odmeňovací systém boli v dôsledku koronakrízy stopnuté.

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *