nástrahy airbnb , na čo si dať pozor
Nezaradené Praktické tipy a triky Ubytovanie

Airbnb: Čo si všímať a na čo si dať pozor?

Ak si sa rozhodol využiť pozývací kredit a skúsiť bývanie cez airbnb, mám pre teba ešte pár rád a usmernení, ktoré by ti mohli pomôcť pri konečnom výbere tvojho ubytovania. Dúfam, že ti budú nápomocné a ti stráviš krásne chvíle v autentickom bytíku, či domčeku….

Platby a komunikácia 

Nezabudni, že cez Airbnb sa komunikuje a platí výhradne cez tento portál. Ak by od teba chceli behom rezervácie, či ubytovania, nejaké ďalšie poplatky ( pokiaľ to nie je uvedené v popise), ktoré by ste mali platiť mino, ruky preč, pravdepodobne ide o podvod! Určite nič neplať mimo airbnb, aj keby ti sľubovali oveľa lepšiu cenu!

Superhostiteľ

Keď si hľadáš ubytko a potrpíš si na istej kvalite odporúčam rezervovať si u superhostiteľa. Kto to ale ten superhostiteľ je? Je to človek, ktorý dostal za posledné obdobie iba výborné hodnotenia. Čiže všetci jeho hostia boli nadmieru spokojní. Dali  mu za väčšinu pobytov 5 hviezdičkové hodnotenia a tým si vyslúžil status superhostiteľ. Spoznáš ho podľa odznaku pri profilovej fotke.

superhostitel na airbnb

Fotografie a hodnotenia

Pozorne si prezri fotografie ubytovania a najmä si prečítaj hodnotenia predchádzajúcich hosti. Vďaka ním si vieš spraviť obraz o tom ako to v danom ubytovaní bolo, čo zodpovedalo uvedenému popisu, čo  im chýbalo a čo sa im naopak páčilo.

Lokalita a dopravné spojenie

Ak chceš bývať v nejakom veľkomeste je veľmi dôležité všímať si aj lokalitu ( overiť bezpečnosť) a dopravné spojenie.

Check in a odovzdanie kľúčov

Niektoré ,, domovy” majú danú hodinu dokedy sa musíte prísť zaregistrovať. Ak máš doraziť neskoro v noci, skús sa vopred dohodnúť alebo uprednostni bývanie s 24 hodinovou recepciou.

Tiež si aj ujasni kde a ako sa dostaneš ku kľúčom. Buď ti ich majiteľ odovzdá osobne, niekde si ich vyzdvihneš alebo ti pošle kód na padlock s kľúčom.

airbnb ubytovanie
Foto: airbnb

Storno podmienky 

Prezri si aj aké má majiteľ storno podmienky v prípade, že budeš musieť ubytovanie zrušiť. Niektoré sú úplne benevolentné a vrátia ti celú sumu ubytovania a iné sú naopak veľmi prísne.

Poplatok za upratovanie, servisný poplatok, kaucia

Poplatok za upratanie a servisný poplatok sa ti strhne hneď pri rezervácií. Takže v popise je dobré si všimnúť, či sa na mieste neplatí aj nejaká vrátna kaucia, aby si neostal nemilo prekvapený.

treehouse airbnb
foto: airbnb

Wifi a iné vymoženosti ako fén, kanvica, chladnička.

Samozrejme žijeme v dobe digitálnej a wifi pripojenie je väčšinou jednou z hlavných priorít tvojho nového ,,domova”, či sa mýlim? Ak budeš bývať v zdieľanej domácnosti uistí sa, kde všade sa môžeš pohybovať a čo môžeš používať.

Čo robiť, keď je tvoje ubytovanie úplná katastrofa?

Každopádne, ak by tvoje ubytko vôbec nezodpovedalo popísaným podmienkam a mal by si nejaký problém, najlepšie spravíš ak si všetko pofotíš a kontaktuješ priamo airbnb. Častokrát ti vedia nájsť i nové ubytovanie, či aspoň vrátiť peniaze za nevyužité noci. Určite sa nenechaj odbiť, ak by si náhodou natrafil na neochotný support!

Mia

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *