nástrahy airbnb , na čo si dať pozor
Nezaradené Praktické tipy a triky Ubytovanie

Čo si všímať a na čo si dať pozor na Airbnb?

Ak si sa rozhodol využiť pozývací kredit a skúsiť bývanie cez airbnb, mám pre teba ešte pár rád a usmernení, ktoré by ti mohli pomôcť pri konečnom výbere tvojho ubytovania. Dúfam, že ti budú nápomocné a ti stráviš krásne chvíle v autentickom bytíku, či domčeku….

Platby a komunikácia 

Nezabudni, že cez Airbnb sa komunikuje a platí výhradne cez tento portál. Ak by od teba chceli behom rezervácie, či ubytovania, nejaké ďalšie poplatky ( pokiaľ to nie je uvedené v popise), ktoré by ste mali platiť mino, ruky preč, pravdepodobne ide o podvod! Určite nič neplať mimo airbnb, aj keby ti sľubovali oveľa lepšiu cenu!

Superhostiteľ

Keď si hľadáš ubytko a potrpíš si na istej kvalite odporúčam rezervovať si u superhostiteľa. Kto to ale ten superhostiteľ je? Je to človek, ktorý dostal za posledné obdobie iba výborné hodnotenia. Čiže všetci jeho hostia boli nadmieru spokojní. Dali  mu za väčšinu pobytov 5 hviezdičkové hodnotenia a tým si vyslúžil status superhostiteľ. Spoznáš ho podľa odznaku pri profilovej fotke.

superhostitel na airbnb

Fotografie a hodnotenia

Pozorne si prezri fotografie ubytovania a najmä si prečítaj hodnotenia predchádzajúcich hosti. Vďaka ním si vieš spraviť obraz o tom ako to v danom ubytovaní bolo, čo zodpovedalo uvedenému popisu, čo  im chýbalo a čo sa im naopak páčilo.

Lokalita a dopravné spojenie

Ak chceš bývať v nejakom veľkomeste je veľmi dôležité všímať si aj lokalitu ( overiť bezpečnosť) a dopravné spojenie.

Check in a odovzdanie kľúčov

Niektoré ,, domovy” majú danú hodinu dokedy sa musíte prísť zaregistrovať. Ak máš doraziť neskoro v noci, skús sa vopred dohodnúť alebo uprednostni bývanie s 24 hodinovou recepciou.

Tiež si aj ujasni kde a ako sa dostaneš ku kľúčom. Buď ti ich majiteľ odovzdá osobne, niekde si ich vyzdvihneš alebo ti pošle kód na padlock s kľúčom.

airbnb ubytovanie
Foto: airbnb

Storno podmienky 

Prezri si aj aké má majiteľ storno podmienky v prípade, že budeš musieť ubytovanie zrušiť. Niektoré sú úplne benevolentné a vrátia ti celú sumu ubytovania a iné sú naopak veľmi prísne.

Poplatok za upratovanie, servisný poplatok, kaucia

Poplatok za upratanie a servisný poplatok sa ti strhne hneď pri rezervácií. Takže v popise je dobré si všimnúť, či sa na mieste neplatí aj nejaká vrátna kaucia, aby si neostal nemilo prekvapený.

treehouse airbnb
foto: airbnb

Wifi a iné vymoženosti ako fén, kanvica, chladnička.

Samozrejme žijeme v dobe digitálnej a wifi pripojenie je väčšinou jednou z hlavných priorít tvojho nového ,,domova”, či sa mýlim? Ak budeš bývať v zdieľanej domácnosti uistí sa, kde všade sa môžeš pohybovať a čo môžeš používať.

Čo robiť, keď je tvoje ubytovanie úplná katastrofa?

Každopádne, ak by tvoje ubytko vôbec nezodpovedalo popísaným podmienkam a mal by si nejaký problém, najlepšie spravíš ak si všetko pofotíš a kontaktuješ priamo airbnb. Častokrát ti vedia nájsť i nové ubytovanie, či aspoň vrátiť peniaze za nevyužité noci. Určite sa nenechaj odbiť, ak by si náhodou natrafil na neochotný support!

Mia

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *