Vodopád v Lúčkach , Lučanský vodopád
Dnes cestujem Európa Liptov Slovensko

Navštívili sme úchvatný Lúčanský vodopád

Na Slovensku máme množstvo nádherných miest a rarít. Jednou z pozoruhodností je i vodopád, ktorý sa nachádza priamo v centre obce obľúbenej kúpeľnej destinácie. Je ním známy a ospevovaný Lúčanský vodopád, ktorý patrí medzi najkrajšie vodopády na Slovensku.

Lúčky sa nachádzajú iba pár kilometrov od Ružomberka a okrem liečivej vody, ktorá sa tu už roky využíva na liečebné účely, sa môžu pochváliť i raritným vodopádom. Práve miestny Lučanský vodopád patrí medzi 5 vodopádov na Slovensku, ktoré boli vyhlásené za Národnú prírodnú pamiatku. A ani sa tomu nečudujem. Je naozaj nádherný a kvôli svojej kráse, fotogenickosti a ľahkej prístupnosti sa teší z mimoriadnej obľuby i popularity.

Vodopád v Lúčkach , Lučanský vodopád, kaskadovitý vodopad, vodopád s tyrkysovou vodou
Za nádherné tyrkysové sfarbenie vody môže travertínové podlažie.

Samotný Lučanský vodopád je 13 metrov vysoký. Má kaskády a jeho číra voda padá z okraja travertínovej terasy do malého bazénikového jazierka. Väčšinou je jeho voda sfarbená do bledomodrej farby, ktorá mu dodáva osobitné čaro. Za túto unikátnu farbu môže jeho travertínové podložie. 

Okolie vodopádu je lemované maličkým parkom a lavičkami, na ktorých si môžete posedieť a dosýta sa nadchýňať jeho krásou. Ku vodopádu si môžete i vyliesť a vychutnať si tak aj pohľad z hora. V bazeníku pod vodopádom som videla aj nejakých plavcov, no skôr si myslím, že to nie je povolené, keďže ide o územie TANAPu. Hoci je tam tabuľa s nápisom ,, Kúpanie na vlastné riziko”. Tak neviem, nechám na vašom uvážení.

Jeho veľkou výhodou je najmä jeho ľahká dostupnosť, čo ocenia najmä ľudia s obmedzenou pohyblivosťou, ktorí si len málokedy môžu naživo vychutnať pohľad na nádherný vodopád.  Nachádza sa totiž v centre kúpeľnej obce Lúčky.

Lúčanský vodopád je skvelou celoročnou atrakciou aj pre turistov, návštevníkov miestnych kúpeľ, rodiny s deťmi, či cyklistou.

Vodopád v Lúčkach patrí medzi najkrajšie vodopády na Slovensku. Je známy tým, že sa nachádza priamo uprostred kúpeľnej…

Uverejnil používateľ Travelfan Sk Štvrtok 6. augusta 2020

Lúčanský vodopád: Ako sa k nemu dostanem?

GPS: 49.1297, 19.4031

Lúčanský vodopád sa nachádza v strede obce Lúčky a v jeho tesnej blízkosti je i malé parkovisko, kde môžete pohodlne zaparkovať. Toto miesto je i obľúbeným cyklistickým cieľom.

             

 Neďaleko vodopádu sa nachádza aj ďalšia zaujímavá atrakcia – Lúčanské travertíny a v dedine Kalameny, ktorá susedí s Lúčkami môžete zas nájsť čoraz populárnejšie prírodné termálne ,,kúpalisko”. 

Lučanský vodopád na fotkách

Vodopád v Lúčkach , Lučanský vodopád, kaskadovitý vodopad, vodopád s tyrkysovou vodou

Vodopád v Lúčkach , Lučanský vodopád, kaskadovitý vodopad, vodopád s tyrkysovou vodou

najkrajšie vodopády na Slovensku, Lučanský vodopád

tyrkysový vodopád v Lúčkach

najkrajší vodopád v Lúčkach tyrkysová voda

vodopád v Lúčkach s bledomodrou vodou

Mne sa toto miesto veľmi páči a keď máme cestu okolo, tak sa tu radi pristavíme a pokocháme jeho krásou.

FOTO: instagram, autor

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *