Dnes cestujem Európa Orava Slovensko

Hojdačka Zázrivá s výhľadom na Malú Fatru

Zázrivá ukrýva veľa prírodných krás, dychberúcich panorám a scenérií. A jedným z miest, kde si môžete všetku túto nádheru vychutnať je hojdačka Zázrivá s výhľadom na Malú Fatru. Určite ste už o nej počuli, či videli jej fotografie. Veď slovenský internet je touto atrakciou v prírode doslova zaplavený. A musím uznať, že úplne zaslúžene.

Skláňam klobúk pred ľuďmi, ktorí sa podieľali na vzniku tejto asi najznámejšej hojdačky na Slovensku. Vybrali si skutočne krásne miesto s dychberúcim výhľadom, ktorému jednoznačne dominujú Rozsutce. Ten pohľad na ne ma nikdy neomrzí a dovolím si tvrdiť, že i vy nebudete vedieť odtrhnúť oči z celej tej nádhery.

Zázrivská hojdačka
Táto Zázrivská hojdačka ponúka prekrásne výhľady.

Samotná hojdačka sa nachádza na brale a vedie k nej strmý, no taký schodíkový chodník. Asi v troch štvrtinách cesty sa nachádza posed, ktorý vám ponúkne výhľadovú ochutnávku toho, čo na vás bude čakať hore. Nájdete tu i malú vodnú nádržku, či ohnisko s posedením. Takže pokojne si so sebou prineste špekačky, či slaninu.

A keď už vystúpate na vrchol, sadnite na hojdačku a nechajte sa rozmaznávať tým prekrásnym výhľadom na Rozsutce, Osnicu, Chleb i Kriváň. Je to proste nádhera a dokonalý balzam na dušu. 

Hojdačka Zázrivá s výhľadom na Malú Fatru: Ako sa ku nej dostanete? 

 

Sama som sa nad tým trošku potrápila, no je to úplne jednoduché. Stačí do navigácie alebo google máp zadať pojem Zázrivá- hojdačka s výhľadom na Malú Fatru a potom sa už riadiť iba podľa toho. Tak šup do Zázrivej!

Zázrivá hojdačka s výhľadom na Malú Fatru

Táto obľúbená atrakcia sa nachádza v obecnej časti Havrania, v blízkosti cesty smerom na Oravskú Lesnú. Ak teda pôjdete z centra Zázrivej, vyberte sa cestou nahor a potom odbočte do Havranej, smerom ku rovnomennému hotelu. 

No tu si dajte pozor, lebo počas zimy je táto cesta prístupná len so snežnými reťazami a preto túto skutočnosť radšej nepodceňujte. Ešte pred dopravnou značkou sa nachádza parkovisko, kde môžete svojho štvorkolesového tátoša zaparkovať. A potom sa vydať na asi 4 km prechádzku. 

Keď sa dostanete na rázcestie, ktoré vás bude navigovať na hotel Havrania, odbočíte opačným smerom a po pár kilometroch sa k nej dostanete. Hojdačku nájdete po pravej strane. Bude sa týčiť na skalnom brale v blízkosti cesty. 

Počas leta sa však môžete autom odviesť i priamo pod hojdačku. Nachádza sa tam taká menšia odstavná plocha. 

Cesta ku hojdačke v Zázrivej

cesta ku hojdačke v zázrivej
Na tomto rázcestí neodbočujte na hotel, ale vydajte sa tou druhou cestou nahor. Pozor v zime je táto cesta schodná iba so snehovými reťazami.
hojdačka v Zázrivej od cesty
Asi po 4 km sa k nej dostanete. V lete tu môžete zaparkovať a vytesanými schodmi do kameňa sa dostanete nahor.
Posed pod hojdačkou v Zázrivej
Asi v troch štvrtinách cesty sa dostanete ku posedu a ohnisku.
Posed pod hojdačkou v Zázrivej s výhľadom
Môžete sa tu posilniť, či osviežiť a samozrejme si nezabudnite vychutnať ten prekrásny výhľad.
jazierko pod hojdačkou Zázrivá
Pri posede je i takéto umelé ,, jazierko”.
Výhľad na Malú Fartu a Rozsutec
Vychutnajte si ten výhľad i čerstvý vzduch.

Hojdačka Zázrivá v celej svojej kráse

Hojdačka Zázrivá
Hojdačka Zázrivá s výhľadom na Malú Fatru opantá vaše zmysly.
Hojdačka v Zázrivej v výhľadom na Malú Fatru
Pohojdať sa na tejto hojdačke je veľký zážitok.
Hojdačka Zázrivá srdce
Tento kúsok prírody si doslova zamilujete.

Hojdačky v Zázrivej

Zázrivska hojdačka

Ešte by som mala spomenúť, že v Zázrivej sa nachádzajú dve hojdačky, pričom jedna sa týčila na skalnom brale. Ale bohužiaľ, momentálne je už strhnutá.

Ak však milujete takéto prírodné atrakcie, vyberte sa navštíviť i Komjatskú hojdačku lásky, alebo iné atrakcie na Orave, či Liptove.

Pre viac tipov na výlety nezabudnite sledovať aj môj blog travelfan.skinstagram a facebook.

Foto: Mia Masničáková, Peter Masničák

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *