letisko budapešť aiport budapesť ako sa dostať na letisko budapešť
Dnes cestujem Doprava Európa Maďarsko

Ako sa dostať na letisko v Budapešti?

Ako sa dostať na letisko v Budapešti? Toto je častá otázka mnohých Slovákov, ktorí si bookli letenky na toto významné a pomerne vyťažené letisko v hlavnom meste Maďarska. A v nasledujúcich riadkoch si aj ukážeme podrobné návody ako sa tam poľahky dostanete. …

Z medzinárodné letiska Ferenca Liszta v Budapešti sa verejnou dopravou dostanete do centra autobusmi 100E a 200E. Pričom spoj 100E slúži ako shuttle a má osobitný cestovný lístok a bus 200E patrí medzi klasickú mestkú dopravu, na ktorej vám postačí klasický cestovný lístok.

Autobus 100E

Kyvadlový bus so svojím vlastným cestovným lístkom. Zabezpečuje shuttle servis medzi medzinárodným letiskom Ferenca Lista a centrom mesta Budapešť.

autobus z letiska Budapešť do censta mesta 100€
Autobusom 100E sa dostanete z letiska Budapešť do centra mesta.

Jazdí každý deň v týždni, v 10 minútovej frekvencií počas dňa a 12-30 minútovom časovom rozmedzí v skorých ranných a neskorých večerných hodinách.

Zastavuje na zastávkach

 • Kálvin tér metro station
 • Astoria metro station
 • Deák Ferenc tér metro station

Prvý bus opúšta letisko o 4:10 a.m. a posledný odchod do centra mesta je 1:30 a.m.
Zo stanice Deák Ferenc odchádza prvý bus o 3:30 ráno a posledný odchádza o 00:25 A.M.
Lístok stojí 1500 HUF ( 3,74€ ) a cesta vám zaberie asi 40 minút.
Ak chcete použiť tento spoj, musíte si kúpiť lístok na letiskový transfer 100E. Celodenné a ani iné lístky na tento spoj neplatia!

aiport shuttle bus budapest 100E
Mapa airport shuttle bus 100E Budapesť. Klikni pre zväčšenie.

Autobus 200E

200E – súčasť klasickej mestkej verejnej dopravy.

Linka 200E operuje počas dňa i noci medzi terminálom 2 a stanicou metra Kőbánya-Kispest. V noci je trasa predĺžená až do stanice Határ út . Platia na ňu klasické cestovné lístky i tie viacdňové. ( Lístok na bus 100E nie je akceptovateľný). 
Počas 18. júna – 16 augusta 2022 premáva v dôsledku  prerábky medzi metro stanicami Kőbánya-Kispesta a centrom mesta náhradný bus.
V noci (23:00-4:00), premáva bus 200E až na stanicu Határ út, odkiaľ premávajú nočné linky  914, 914A, 950 and 950. Tie vás zavedú do centra mesta.
Zastávky autobusu 200E

 •  Ferihegy vasútállomás (železničná stanica )
 • Kőbánya-Kispest M
 • Határ út M

Lístok na cestu týmto autobusom vás bude stáť 350 HUF (0,90 EUR).

Mapa metra v Budapešti

Pre lepšiu predstavu a plánovanie vám prikladám aj mapu metra v Budapešti.

mapa metra v Budapešti
Mapa metra v Budapešti.

Keď budete cestovať do Budapešti, tak sa najčastejšie dostanete na stanicu Keleti“ ( vlakom ) alebo autobusom na stanicu „Népliget/Kelenfold“ .

Ako sa dostať na letisko v Budapešti zo stanice Keleti?

Linkou 200E

 1. Z autobusovej stanice zídete do stanice metra. Tu si kúpite dva jednosmerné lístky. Jeden lístok vás vyjde 350 HUF, čo predstavuje 0,90 €
 2. Pri vstupe do metra si označíte prvý lístok a nastúpite do zeleného metra M4 a odveziete sa 4 zastávky až na stanicu Kálvin tér. Tam prestúpite na modré metro M3 a vystúpite až na konečnej stanici „Kőbánya–Kispest.
 3. Keď vystúpite z metra, sledujte informačné tabule s ikonkou lietadla. Tie vás dovedú až na autobusovú stanicu. Vyhľadáte zastávku autobusovej linky 200E.
 4. Po nastúpe do tohto autobusu si označíte druhý cestovný lístok a odveziete sa až priamo na letisko, ktoré je konečnou zastávkou.

Ako sa dostať na letisko v Budapešti zo stanice Népliget?

Linkou 200E

 1. Najprv opustíte železničnú stanicu a zídete do stanice metra. Tu si kúpite dva jednosmerné lístky. Jeden lístok vás vyjde 350 HUF, čo predstavuje 0,90 €
 2. Pri vstupe do metra si označíte prvý lístok a nastúpite do modrého metra M3 a vystúpite až na konečnej stanici „Kőbánya–Kispest.
 3. Keď vystúpite z metra, sledujte informačné tabule s ikonkou lietadla. Tie vás dovedú až na autobusovú stanicu. Vyhľadáte zastávku autobusovej linky 200E.
 4. Po nastúpe do tohto autobusu si označíte druhý cestovný lístok a odveziete sa až priamo na letisko, ktoré je konečnou zastávkou.

 
Počas prerábky metra 3 ( od 16.júna na 18. augusta 2022 ) platí nasledovne

Cesta z centra na letisko Budapešť

Cesta z letiska do centra Budapešti

ako sa dostať z letiska do centra budapesti

Zhrnutie

Za zmienku určite stojí i aplikácia Budapesť Go, vďaka ktorej si poľahky vyhľadáte svoj spoj a tiež si v apke hneď viete kúpiť i svoj cestovný lístok. Na niektoré spoje má dokonca i výhodnejšiu tarifu.

Ak cestujete z centra mesta môžete na cestu využiť využiť Shutle bus 100E. Tento spoj má svoj vlastný lístok, ktorý vás vyjde 1500 HUF, čo predstavuje 3,74€. Kúpite v automate alebo v aplikácií.

Z vlakovej i autobusovej stanice sa môžete vydať do centra a využiť spomínaný shutlle alebo použijete klasickú mestkú linku so značením 200E, ktorá odchádza zo stanice Kőbánya–Kispest.Tu budete potrebovať dva klasické cestovné lístky. Jeden na cestu z vašej východiskovej polohy a druhý na cestu autobusom 200E. Jeden lístok vás vyjde na 350 HUF (0,90 EUR) a za oba lístky zaplatíte dokopy 700 HUF ( 1,80 €).

Pre viac tipov nezabudnite sledovať aj môj blog travelfan.skinstagram a facebook.

Zdroj: bud.hu , bkk.hu    Foto: pexels, facebook

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *