žena s horucou čokoladou, vianočnými darčekmi
Inšpirácie a zaujímavosti Lifestyle

Moje tipy na skvelé vianočné darčeky

Vianoce nám už pomaly klopú na dvere. A tak sa už môžeme tešiť a pripravovať na tieto najkrajšie sviatky v roku. Tieto sviatky však  nie sú len o prijímaní, ale najmä o rozdávaní radosti. Osobne mám veľmi rada, keď môžem niekoho potešiť a obdarovať niečím pekným a zmysluplným. A tak vám v nasledujúcich riadkoch prezradím moje tipy na skvelé vianočné darčeky.

Najkrajšie zápisníky ever

Poznáte značku Dreamandlive? Ak nie, určite to musíte rýchlo zmeniť. Pretože, keď objavíte tento prenádherný pastelový svet, budete ho milovať. Dnes má tento obchodík i vlastný eshop s tými najkrajšími papierenskými vecičkami. No nielen, že sú dokonale nádherné, ale ich hodnota sa ukrýva v ich vnútri. Dreamandlive je mojou srdcovo záležitosťou a ich výrobky používam už niekoľko rokov. Som aj ich ambasádorka. ♥

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Dream & live (@shop.dreamandlive.sk)

 

Za touto značkou stojí éterická fotografka Katka a Silvia, ktorá graficky pretavila Katkine predstavy do úžasných diel.

Do pozornosti dávam predovšetkým ich najnovší motivačný zápisník – Diár udržateľného šťastia, ktorý vám pomôže vydať sa na cestu za vašim novým čarovným životom.

Na výber budete mať dva úchvatné dizajny.

,,Rozkvet duše”, ktorú reprezentuje pivonková obálka

 a obláčiková s poetickým názvom ,, S hlavou v oblakoch. ”

motivačný diár pre ženy
diár udržateľného šťastia

Tieto diáre si teraz môžete zaobstarať i v zvýhodnených balíčkoch, v ktorých môžete nájsť i krásne darčeky od Dreamlove alebo Lumihandmade.

No okrem rozličných zápisníkov v ich obchodík nájdete i ,,Obojstranný projektový plánovač” pre úspešné žienky alebo nádherné neobyčajné zápisníky.

Spravte niektorým z týchto pokladov radosť sestre, kamarátke, mamine, či sama sebe.

Handmade výrobky od šikovných školáčiek

Za značkou Lumi Handmade, stoja šikovné dievčatá (Lucka, Miška, Dominika) vo veku 16, 14, a 11 rokov. Tieto sestričky z Dolného Kubína sú nesmierne talentované a vyrábajú prekrásne naušnice, náramky, živicové záložky do kníh, etažéry, prívesky, misky, ale i hačkujú hračky, gumičky i čelenky. A najnovšie do svojho potrfólia pridali sviečky, obrazy a i vianočné ozdoby.

Nakuknite na ich facebookovú stránku a nájdite si darček, ktorým potešíte blízkeho človeka a zároveň tak podporíte talent a chuť týchto mladých talentovaných školáčiek.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by lumi.handmade (@lumi.handmade)

 

 

Hodvábne radosti, ktoré nikdy nesklamú

Slovenská značka Spiaži ( Dreamlove ) ponúka produkty z najkvalitnejšieho morušového hodvábu a o ich kvalitách by sa dalo diskutovať hodiny. Sama som sa do ich gumiečiek úplne zamilovala. A odvtedy už ani iné nepoužívam! Sú skvelé, pretože vôbec neťahajú vlasy, neelektrizujú a zabraňujú ich vypadávaniu, pretože  vďaka svojmu zloženiu, ich chránia aj pred mechanickým poškodením a lámavosťou. A niektoré gumičky sú naimpregnované i kyselinou hyalurónovou a argánovým olejom.

Tento obchodík má neskutočne milú komunikáciu a okrem spomenutých gumičiek má vo svojom hodvábnom portfóliu i masky na spanie, obliečky,rúška …

hodvábne radosri od Dreamlove
Foto: spiazi.sk

Batohy s príbehom

Počuli ste už o kožených kúskoch z dielne Bagind? Ja sama ich už niekoľko rokov sledujem, no prvý batoh som si kúpila len nedávno. A je naozaj krásny.

Značka, ktorá vznikla na cestovateľských potulkách Indiou, keď jej zakladateľ Lukáš natrafil na malý miestny obchodík a zbadal v ňom krásny batoh. Ten nebol na predaj, ale obchodník mu sľúbil, že mu na počkanie ušije rovnaký. A tak sa začal písať príbeh tohto česko – indického brandu.

Dnes má Bagind vo svojom portfóliu už širokú škálu výrobkov i farieb. Všetky sú vyrobené z pravej kozej kože podľa tradičných postupov. Zamestnáva lokálnych indických pracovníkov, ktorým dáva prácu, vzdelanie i miesto na lepší život.

Určite nejakým výrobkom potešíte dobrodruhov, či moderné princezné.

výrobky od bagind
Foto: bagind.cz

Originálne šperky s nádhernými citátmi

Ak hľadáte niečo jemné, no s veľkou výpovednou hodnotou, mrknite na web peacemenka. Určite vás nejaká písmenková hra očarí natoľko, že ju budete chcieť nosiť na nádhernom náramku. A veru si budete mať s čoho vyberať. Andrejka, ktorá je dušou Peacemenky je naozaj neskutočne šikovná, talentovaná a cítiť  z nej mier a radosť zo života.

Začínala s písmenkovými hrami na jej instagramovom účte, ktoré sa tešili veľkej obľube a neskôr i mnohé z citátov pretavila na náramky. Určite nejakým kúskom urobíte radosť svojim najdrahším.

náramok peacemenka
Foto: peacemenka.sk

Tričká a hrnčeky, ktoré potešia každú dobrodružnú dušu

Milujem tričká od Juditatelier! Sú jednoduché, no zároveň majú čo povedať. Ak chcete obdarovať človeka s cestovateľskou dušou, tak za mňa určite odporúčam tričká ,,Srdcom dobrodruh” či ,,Tuláčka“. Úplna topka! Vo svojom portfóliu má i mikiny, smaltované hrnčeky a mnoho iného…

Tričko tuláčaka od Juditatelier
Foto: Juditatelier

Darujme zážitok

No jedným z najlepších a pre mňa najzmysluplnejších darčekov je darovať zážitok. Či už ide o nejaký pobyt, letenku, vstupenku na koncert, divadelné predstavenie … Človek si pritom oddýchne, načerpá novú energiu, zažije dobrodružstvo a domov si odnesie spomienky. A zároveň popritom nezanecháva odpad a ani svoje domácnosti nezahlcuje nepotrebnými vecami.

DARUJTE NA VIANOCE ZážITOK

Rovnako môžete podporiť kúpov vianočného darčeka i lokálnych predajcov, handmade tvorcov, trvalo udržateľné značky, prírodné kozmetiky, ktoré nie sú testované na zvieratkách a mnoho iného.  

Spravme niečo viac pre druhých

Vianoce sú časom, kedy by sme mali viac myslieť i na druhých. Veľmi sa mi páči i kampaň Koľko lásky, vďaka ktorej viete potešiť malým darčekom opustených deduškov a babičky. Alebo môžete nakŕmiť opustené zvieratká v útulkoch, či na uliciach.Určite vás to nebude veľa stáť, ale ten pocit, čo vás bude hriať pri srdiečku bude na nezaplatenie.

Koľko Lásky
Foto: Koľko lásky

Darujme svoj čas druhým

A poslednú vec, ktorú môžete svojim najbližším darovať, je práve náš ČAS. Pretože byť tu pre druhého je to najdôležitejšie, čo môžeme urobiť. Zároveň však nikdy nemáme garantované, že tie chvíle prežijeme spolu i budúce Vianoce. Užívajme si preto tieto krásne chvíle v kruhu ľudí, ktorí sú nám najdrahší.

Budem rada, keď sa so mnou v komentári podelíte o vaše tipy na skvelé vianočné darčeky.

Prajem Vám krásne Vianoce!

Mia

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *