Všetko, čo potrebuješ vedieť o online banke Revolut
Platobné karty Praktické tipy a triky Zľavy

Všetko o online banke REVOLUT!

S rozmachom cestovania sa okrem lacných leteniek a väčšej palety dostupných destinácií, čoraz viac skloňujú i online banky. Tie fungujú vďaka mobilnej aplikácií priamo z pohodlia domova. Nemusíš nikam chodiť a behom pár klikov si vieš založiť účet a následne ho ihneď aktívne využívať. Jednou z nich je i online banka Revolut, ktorá sa teší mimoriadnej obľube. Čím si tento startup získal svoju popularitu a všetko to, čo o nej potrebuješ vedieť, sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch. Navyše, teraz ju môžeš mať úplne zadarmo!

Keď som po prvýkrát počula o online banke Revolut a jej výhodách, veľmi som jej neverila. Veď kto by vám dal zadarmo kartu, vedenie účtu, najvýhodnejší kurz a bezplatný výber z bankomatu? Navyše dnes, keď si klasické banky účtujú i za základné úkony nemalé peniaze… Neriešila som a nechala som túto infošku zapadať prachom. Hoci je pravdou, že som sa na cestovateľských blogoch opakovane k nej dostávala. A poväčšine som našla iba kladné recenzie. Zlom u mňa nastal, až keď som mala problém s akceptáciou mojej debetnej platobnej karty ( Visa Electron ) pri rezervácií ubytovania cez booking…

Ako som sa dostala ku aplikácií Revolut?

Dovtedy som kreditku nemala a viac menej ani nepotrebovala. Hoci je pravdou, že som sa už niekoľkokrát stretla zo zamietnutím platby cez spomínaný ubytovací portál. Ale vždy som sa s daným hotelom dohodla na platbe na mieste. No pri Taliansku som nepochodila a keď mi zrušili už tretiu rezerváciu, nahnevalo ma to. Pozerala som, preto po možnosti získania kreditnej karty, ale všade bolo jej vydanie viazané nejakými  poplatkami. A do toho sa mi veľmi nechcelo.

Bola som už aj celkom zúfala, no potom ma napadlo, vyskúšať ten Revolut. Najprv som samozrejme pogooglila, čo to o tomto zázraku. Zistila som, že hoci tiež nejde o kreditku, ale debetku, je vo svete omnoho viac akceptovateľná. Našla som aj nejaký registračný link, ktorý dokonca ponúkal bezplatné získanie karty. Tak som to skúsila. Stiahla som si aplikáciu a po inštalácií som odfotila môj občiansky preukaz i seba a čakala na verifikáciu. Potom som si zadala svoj pin kód, nabila 10 € a ihneď som ju už mohla používať.

V Revolute máš k dispozícií virtuálnu i fyzickú kartu. Pri tej fyzickej karte si musíš vyplniť adresu, kam ti bude do 14 dní poslaná. Ale v podstate ju môžeš ihneď používať, lebo všetky údaje o nej máš vo svojej mobilnej aplikácií. A toto bol aj môj prípad. Ihneď som si nabila  kartu potrebnou sumou a na bookingu aktualizovala údaje platobnej karty. Na moje veľké prekvapenie to išlo bez problémov!

Dokonca ti v appke ukáže i tie transakcie, ktoré slúžia na overenie platnosti karty. A doklad o zaplatení si môžeš okamžite stiahnuť či vytlačiť. Môj problém s platbou ubytovania som vyriešila do 10 minút od stiahnutia aplikácie a fyzická karta mi prišla asi do 6 dní. Za vystavenie a dodanie som nič neplatila, keďže som použila akčný link. Bežne sa však jednorazovo platí len poplatok 5,99 EUR. A ten určite stojí za všetky benefity, ktoré Revolut ponúka. 

Čo to vlastne ten Revolut je?

Revolut je v súčastnosti jednou z najobľúbenejších svetových online bánk. Začal ako britský finančno-technologický startup, no vďaka extrémnej popularite mu Európska únia udelila bankovú licenciu. Vďaka mobilnej aplikácií ti umožní vedenie multi-menového účtu ( v až 29 menách, vrátane virtuálnych), ktoré sú napojenú na platobnú kartu. Už nemusíš vyhľadávať zmenárne, ale svoje peniaze si v aplikácií jednoducho a bezplatne zameníš, pričom využívaš i výhodný výmenný kurz.  A potom už len pohodlne platíš kartou v miestnej mene. Výhodou je, že tak nemusíš nikde chodiť a ani nestratíš na nevýhodných menových kurzoch tuzemských bánk. Všetko si to vybavíš vo svojej appke behom pár sekúnd. 

revolut všetko, čo potrebujete vediet o revolut travelfan.sk

Ako získam Revolut zadarmo?

Stačí, keď klikneš na TENTO LINK a budeš postupovať podľa nasledovných inštrukcií.

Ako si založím účet? 

Nie je to nič zložité. Jednoducho si stiahneš aplikáciu a po inštalácií vyplníš svoje osobné údaje. Vyfotíš si svoj občiansky preukaz a i seba a počkáš na verifikáciu. Sám si zadáš pin kód, následne nabiješ 10 €.a ihneď ju môžeš používať, i keď ti tvoja fyzická karta príde do 14 dní. Paráda, nie?

Takto prebieha verifikácia účtu!

Ako dostanem peniaze na Revolut kartu?

Jednoducho si ich nabiješ zo svojho účtu ( metódou SWIFT ), platobnou kartou alebo prostredníctvom  Google Pay alebo Apple Pay. Bankovým prevodom to však trvá najdlhšie..

Podporované a nepodporované meny

 • Účet si môžete založit v 30 menách: AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, ISK, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RSD, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR
 • Platiť Revolut kartou môžete v  140 menách, OKREM týchto: ZWD, CKD, KID, PND, TVD, AMD, FOK, ERN, BTN, EHP, CUC, SHP, GGP, JEP, IMP, SDG, SYP, IRR, PRB, SOS, KPW.

Aký typ platobnej karty obdržím? 

 Mastercard ( častejšie ) alebo Visa. Pri platených verziách si môžeš vybrať i farbu. 

Typy účtov 

revolut návod ako na to

V súčastnosti existujú 3 balíčky, ktoré si môžeš zaobstarať.

 1. Revolut STANDART

 2. Revolut PREMIUM

 3. Revolut METAL

1. Revolut STANDARD

2. Revolut PREMIUM

3. Revolut METAL

1.Výhody Revolutu   

Medzi najväčšie výhody Revolutu pokladám šikovnú a prehľadnú aplikáciu, bezplatné zamieňanie peňazí v rámci aplikácie a bezplatné* výbery z bankomatu

A. Výber z bankomatov

V základnom free účte je výber zadarmo iba do 200€/mesačne (ráta sa 30 za sebou idúcich dní), potom sa platí 2% z vyberanej sumy.

 • No sú aj výnimky, banky a bankomaty, na ktoré sa bezplatný výber nevzťahuje. Osobne som sa s tým už bohužiaľ stretla a ostala veľmi nemilo prekvapená. Keď som v  Českej republike vyberala peniaze z bankomatu Moneta, stiahlo mi  195 ČK. Následne som sa dočítala, že v Česku si za výber účtuje i Česká spořiteľňa (125 Kč).  Mimo tohto jedného razu som sa s poplatkom za výber nikdy nestretla!

Ak by ste si, teda chceli overiť, aké bankomaty môžete v danej krajine bezplatne používať skúste si  ich vyhľadať pomocou funkcie search (ctrl + F)v zozname overených bez-poplatkových  bankomatov .

revolut všetko, čo potrebujete vediet o revolut travelfan.sk

B. Výhodný kurz a multi- menový účet

V tejto mobilnej aplikácií môžeš viesť svoj účet vo viacerých menách súčasne. Máš možnosť utrácať peniaze vo viac ako 120 svetových menách za mezibankovní kurzy, teda tie najvýhodnejšie. Už nemusíš vyhľadávať zmenárne, Jednoducho si nabiješ peniaze na svoj účet a bezplatne si zameníš stanovenú sumu na potrebnú menu. Samozrejme máš oveľa výhodnejší kurz ako v spomínanej zmenárni. Šetríš, teda nielen čas, ale i peniaze. 

 • Pozor na víkendy! V závislosti na danej mene si Revolut môže naúčtovať 0,5-2% z transakcie ako ochrana proti rozdielu kurzu, ktorý môže nastať po zovuotvorení kurzu po víkende. Revolut vám totiž zamení okamžite, no sám ju nakúpi až v pondelok. 
 • 0,5 % poplatok zaplatíte tiež za každú zmenu, která presahuje mesačný limit na menovej konverzii, která bez prémiového tarifu predstavuje 5000 €. 

C. Ďalšie výhody Revolutu

– mnohé sú však podmienené prémiovým alebo metal balíčkom

revolut všetko, čo potrebujete vediet o revolut travelfan.sk

 • Bezplatný výber z bankomatov po celom svete. ( Limit v závislosti od typu účtu) 
 • Okamžité notifikácie o prebehnutých platbách ( môžeš si k nim tiež stiahnuť potvrdenie alebo si ho hneď vytlačiť )
 • Rozpoznávanie typov výdavkov a zaraďovanie do jednotlivých kategorií.
 • Rozpočítavanienastavenie mesačného limitu na jednotlivé kategórie.
 • Rozdelenie platieb  – táto funkcia umožňuje rozrátaniu nákladov medzi tvojich kamošov. Nemusíš si tak viesť evidenciu, kto za čo zaplatil a kto je koľko dlžný.
 • Môžeš si svoje platby zaokrúhľovať a následne si tak vďaka odkladaniu drobných sporiťTresor Valut.( Vďaka bankovej licencií by mal trezor čoskoro ponúkať i úročenie vkladov. )
 • Údaje svojej fyzickej karty máš hneď vo svojej appke a vieš ňou platiť na nete už hneď po založení účtu .
 • Pre platby cez internet vieš použiť jednorazové virtuálne platobné karty. Najmä pri nákupoch v neoverených e- shopoch.
 • Sporenie do kryptomien (BTC, LTC, ETH, XRP, BCH)
 • Cestovné zdravotné poistenie
 • Poistenie elektronického zariadenia
 • Prístup do letiskových salónikov
 • Prijímanie platieb cez Revolut odkaz – Prostredníctvom vygenerovaného odkazu, môžete zaslať peniaze komukoľvek. Pričom prijímateľ nemusí mať Revolut konto.
 • Revolut vstúpil na burzu a umožňuje i nákup akcií. V programe Metal máš dokonca bez poplatku prvých 100 obchodov.
 • Cashback až 1 % za všetky uskutočnené platby v programe Metal.
 • Turbo prevody (do 24 hodín) v 35 menách do akejkoľvek banky na svete. V základnom balíčku stojí 5 €. 
 • Poplatek za zrušenie ročného záväzku k premium účtu – 2 x mesačný poplatok
 • Aplikácia je už aj v slovenčine a češtine
 • Zákaznícka podpora
analýz Revolut travelfan.sk
Vďaka jednoduchej a prehľadnej aplikácií máš k dispozícií kedykoľvek skvelý prehľad o svojich výdavkoch.

2.Nevýhody alebo obmedzenia REVOLUTu

A. Limity výberov z bankomatu

Pri základnej karte je to 200 € mesačne, pri prémium účte 400 € a pri Metal programe 600 €. Ak vyberiete viac platíte 2% z danej sumy.

B. Mesačné a ročné limity transakcii

Revolut má na všetky transakcie mesačný limit 5000 € a ročný limit 33 000 €.

Ak ho prekročíte zaplatíte za každú zmenu 0,5 % poplatok.

C. Pozor na výmenné kurzy počas víkendov

V závislosti na danej mene si Revolut môže naúčtovať 0,5-2% z transakcie ako ochrana proti rozdielu kurzu, ktorý môže nastať po zovuotvorení kurzu po víkende. Revolut vám totiž zamení okamžite, no sám ju nakúpi až v pondelok. 

D. Nevýhodné kurzy pri  rizikových menách

Pri niektorých z pohľadu burzového trhu rizikovejších menáchRevolut horší kurz ako v miestnej zmenárni. (thajské bahty THB, gruzínské lari GEL či ukrajinské hřivny UAH). A preto sú pre tieto krajiny predsa len výhodnejšie zmenárne.

E. Podpora reaguje iba v anglickom jazyku.

* Nespoliehajte sa iba na jednu kartu, je lepšie ich mať viac, pre prípad, že by vám v danej krajine či u obchodníka vaša transakcia neprešla.

Zabezpečenie platobných kariet 

Revolut je veľmi dobre zabezpečený. Vďaka aplikácií si môžeš svoju kartu, kedykoľvek zmraziť i následne odmrazit. A to na akúkoľvek dobu. Toto sa dá využiť, keď sa chystáte niečo kupovať na neoverenej stránke a máte strach zo zneužitia. 

Tiež si môžeš kedykoľvek vypnúť NFC ( bezkontaktné platby), platby magnetickým prúžkom či výber z bankomatu. Výbornou funkciou je tiež zabezpečenie prostredníctvom GPS. Pokiaľ máš v mobile aktívne dáta, Revolut si pri platení v obchode okamžite skontroluje či sa tam naozaj fyzicky nachádzaš. Ak nie, tak transakciu nepovolí a zlodej odíde naprázdno. 

 

Takto vyzerá zabezpečenie Revolut karty.

Ako nahlásiť stratenie alebo krádež karty ?

Napriek drobným nevýhodám, ( tie sa dajú vykompenzovať inou travel card ) považujem Revolut za jednu z najlepších kariet a to nielen pre cestovateľou. Osobne ju veľmi aktívne využívam i v bežnom živote a pri zahraničných platbách.

Zdroj: Revolut  Foto: instagram, pexels, pixabay Video: youtube

Mia Masničáková

Milujem cestovanie a najmä ten pocit, keď sedím v lietadle a viem, že ma na konci letu čaká nové dobrodružstvo. Rada spoznávam nových ľudí, kultúry, miesta... Zbožňujem východy a západy slnka, kúpanie a plávanie v mori, spev vtákov, dobrú kávu, útulné kaviarničky, rodinu a môjho kocúra Lea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *